Aplikacja NK.pl na desktopy - aktualizacja

W ubiegły piątek informowaliśmy, że NK.pl tworzy aplikację na komputery z Windows. Teraz otrzymaliśmy trochę więcej informacji.

Aplikacja NK.pl ma być udostępniona użytkownikom do końca czerwca . Jej główne funkcje to wyświetlanie powiadomień o tym, co nowego wydarzyło się w serwisie. Zadaliśmy kilka pytań rzecznikom prasowym NK.pl i właśnie otrzymaliśmy odpowiedzi od Jana Samołyka, odpowiedzialnego w NK za kontakty PR.

Czy z poziomu aplikacji można będzie odbierać tylko powiadomienia, czy można też będzie od razu wchodzić w interakcje ze znajomymi (np. odpisać na komentarz)?

Na początku wersja NK na Windows umożliwi odbieranie powiadomień, jednak już teraz planujemy późniejsze wersje, w których możliwe będą również interakcje między użytkownikami.

Czy elementem aplikacji będzie czat?

Wersja na Windows nie zawiera takiej funkcji.

Czy listę znajomych można będzie wyeksportować do innej aplikacji, korzystającej z otwartego protokołu, np. Jabbera?

Nie planujemy umożliwiać eksportu listy znajomych przez wersje na Windows. NK korzysta z protokołu Jabber i próby podłączenia się do własnej listy znajomych przez programy tego typu były podejmowane przez użytkowników. Nie są to jednak rozwiązania wspierane przez portal.

Jak widać, "na początku" aplikacja będzie pełniła funkcję raczej tylko informującą o nowościach, a nie będzie "desktopowym klientem" serwisu.

Joanna Sosnowska

Więcej o: