Drukuj smsy na własnej skórze

Twórcy BlackBerry inwestują w projekty mające umożliwić nanoszenie treści smsów na ludzką skórę (na kilka chwil) i oznaczanie ważności nadchodzących połączeń głosowych.

Kanadyjskie Research in Motion zainteresowało się pomysłami firmy Vitamins Design. Pierwszy z nich nosi nazwę SkinDisplay. Miałby on umożliwić połączenie telefonu komórkowego z niewielkim urządzeniem mogącym "wydrukować" smsy czy dane dzwoniących do nas osób na ludzkiej skórze .

Urządzenie to odcyfrować treść smsa, a następnie uwypuklić ją na obudowie telefonu. Następnie wystarczyłoby docisnąć palec do wskazanego miejsca, by na kilka chwil utrwalić wiadomość na własnej skórze. W zamyśle SkinDisplay służyć ma osobom, które nie mogą z jakiegoś powodu spojrzeć na swój telefon, ale chcą wiedzieć kto do nich dzwonił lub co pisał.

Drugi pomysł Vitamins Design nazywa się SmartCall. To prosta funkcjonalność uzupełniająca informacje dostarczane telefonowi w chwili nadejścia rozmowy głosowej. Dodatkowe dane miałyby mówić jak pilna była nieodebrana rozmowa, do kiedy druga strona spodziewa się odzewu z naszej strony czy tematu, na który ktoś chciał z nami rozmawiać.

Oba projekty wciąż znajdują się w fazie pomysłu. Dzięki wiedzy i możliwościom finansowym Research in Motion mogą one jednak kiedyś zamienić się w działające technologie. Doceniło je także brytyjskie Royal College of Art, które postanowiło wspierać Vitamins Design.

SmartCall & SkinDisplay from clara gaggero on Vimeo .

Krzysztof Pielesiek

[za: Recombu ]

Więcej o: