Aksamitne oświetlenie OLED dla twojego domu

Firma Verbatim zaprezentowała nowy typ oświetlenia opartego na diodach OLED. Może ono zmieniać zarówno kolor jak i natężenie światła.

Oświetlenie powstało we współpracy między firmami Verbatim oraz Mitsubishi Kagaku Media Co. Jego producenci twierdzą, że jest to pierwsze rozwiązanie oparte na diodach OLED, które posiada wyjątkowe właściwości i będzie masowo produkowane.

Pierwszą z tych właściwości jest możliwość zmiany koloru światła w dowolnej chwili. I choć nie wiadomo z jak bogatej palety barw może ono korzystać, to w materiałach promocyjnych widać między innymi zieleń, błękit czy kolory różowy i pomarańczowy. Drugą z wymienianych właściwości jest możliwość przygaszania i rozświetlania diod . Dzięki temu człowiek może podkreślić nastrój wybranego pomieszczenia, sprawić, że stanie się bardziej ciepłe lub podkreślić jego walory poprzez zwiększenie intensywności z jaką świeci panel. Verbatim twierdzi nawet, że kolor panelu może się zmieniać w zależności od pory dnia. I właśnie z powodu swoich właściwości otrzymał nazwę VELVE - od angielskiego słowa velvet czyli aksamit.

Nowe panele mają wymiary 14x14 cm każdy. Producent nie zdradził jaka będzie ich ostateczna cena i kiedy dokładnie można się spodziewać ich rynkowej premiery.

Krzysztof Pielesiek

[za: Verbatim ]

Więcej o: