Przyszłość plików wideo w Internecie - czegoś takiego jeszcze nie widzieliście

Zdjęcia panoramiczne nie są niczym nowym. Firma Yellow Bird zaprezentowała jednak materiały filmowe, w których możemy obracać kamerę o 360 stopni.

Oto technologia, która w szybkim czasie może zawojować Internet . Niderlandzka firma Yellow Bird zaprezentowała rozwiązanie umożliwiające oglądanie panoramicznych plików wideo. Widz może w nich obracać kamerę o 360 stopni i patrzeć w dowolny punkt zarejestrowanego materiału. Obsługa klipów jest dziecinnie prosta. Wystarczy wcisnąć i przytrzymać lewy przycisk myszki, a następnie przemieszczać ją w wybranym przez siebie kierunku. Ciekawostką jest tu to, iż jedna z kamer rejestrujących obraz, zamontowana jest na szczycie specjalnego stelażu, dzięki czemu widz momentami odnosi wrażenie, że unosi się w powietrzu. Konstrukcję można zresztą z powodzeniem zamontować na paralotni czy plecach osoby jadącej na desce snowboardowej.

Istnieje szansa, że rozwiązanie holenderskiej firmy przyjmie się na rynku. Ich poprzednia technologia umożliwiała oglądanie zdjęć w taki sam sposób jak teraz plików wideo. Wykorzystywały ją takie firmy jak Volkswagen, Ritz-Carlton, Four Seasons, ABN-AMRO. Wykorzystano ją także w programie Big Brother. Wystarczy zresztą zerknąć na próbkę możliwości panoramicznych plików wideo od Yellow Bird, by przekonać się, że w serwisach wideo może to być prawdziwy hit .

Krzysztof Pielesiek

[za: Yellow Bird ]

Więcej o: