MWC 2011: Toshiba prezentuje własny tablet z Androidem

Prosto z Barcelony dyrektor regionu EMEA Marco Perino zaprezentował przedprodukcyjny egzemplarz tabletu Toshiby, o nazwie kodowej Antares, najnowsze dziecko koncernu.

Antares to tablet o przekątnej ekranu 10,1 cala w proporcjach 16:10, wyposażony w czujnik oświetlenia otoczenia, który pozwala na dostosowanie jasności ekranu do potrzeb użytkownika. Perino zachwalał urządzenie mówiąc, oznajmiając, że Antares w swojej obudowie mieści dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 , dwie kamery - z przodu 2mpix, oraz 5mpix z tyłu - "na potrzeby zarówno wideokonferencji jak i zwykłego robienia zdjęć".

Toshiba zapewnia także, że tablet, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android Honeycomb będzie miał dostęp do Toshiba Marketplace , gdzie znajdą się specjalnie wyselekcjonowane aplikacje dostosowane do możliwości tabletu, oraz zwykłego popularnego Android Marketu.

Bateria urządzenia ma starczać na około 8 godzin ciągłej pracy. W tablecie znajdziemy także złącza WiFi i 3G, oraz GPS, żyroskop i inne tego typu dodatki. Będzie także możliwość zadokowania tabletu do telewizora.

Antares ma się pojawić na rynku już w pierwszej połowie bieżącego roku, a jak udało nam, się później dowiedzieć, najprawdopodobniej w okolicach maja w cenie około 1799 złotych za wersję 16 GB i bez modułu 3G.

Łukasz Cichy

Więcej o: