MWC 2011: Czterordzeniowy procesor do tabletów od Nvidii

Nvidia zaprezentowała swoją nową linię procesorów przeznaczonych dla smartfonów i tabletów. Kal-El to pierwotne imię Supermana, a także kodowa nazwa nowych procesorów, mająca na celu podkreślić "supermoce" sprzętu.

Nowa linia superwydajnych czterordzeniowych procesorów ma trafić do masowej produkcji już w sierpniu tego roku. Sprzęt wyróżnia nie tylko nazwa, ale i możliwości. Według producenta Kal-El przewyższa pięciokrotnie swojego poprzednika Tegrę 2 pod względem wydajności. 

Na pokazie zorganizowanym na Mobile World Congress , Nvidia chcąc udowodnić możliwości sprzętu, przeprowadziła na żywo test wydajności Kal-El. Do walki stanęły również Tegra 2 i Intel Core2Duo T7200. Benchmark "Coremark 1.0" ustanowił zwycięzcą nowy procesor Nvidii - dwurdzeniowiec Intela nie miał z nim szans. Tegra 2 zdobyła jedynie połowę wyniku Kal-Ela.

wyniki benchmarka Coremark 1.0wyniki benchmarka Coremark 1.0 fot. Nvidia

Nvidia zapowiedziała także kompanów "superbohatera". Kolejnymi produktami będą Wayne, Logan i Stark. Premiera każdego z nich planowana jest w rocznych odstępach. Ponadto jak donosi Nvidia wydajność ostatniego z nich, ma być 75 razy większa niż Tegry 2. Prawdziwość tych słów sprawdzimy dopiero w 2014 roku, w momencie premiery Starka.

plany wydawnicze Nvidiiplany wydawnicze Nvidii fot. Nvidia

[za dailytech , blogs.nvidia ]

Adam Magdziak

Więcej o: