Pełnometrażowe filmy na iPhone'a - także dla Polaków

Wytwórnia Warner wykonała śmiały ruch i umieściła w AppStore swoje filmy: "Incepcję" i "Mrocznego rycerza" w postaci aplikacji. Dzięki temu filmy będą mogli kupić i obejrzeć także użytkownicy z krajów gdzie nie działa Apple'owski sklep z filmami.

Filmowe aplikacje dostępne są za darmo i możemy za ich pośrednictwem obejrzeć kawałek filmu na zachętę. Całość filmu oraz materiały dodatkowe możemy obejrzeć po zapłaceniu 15 euro (około 60 złotych). Film można ściągnąć na swoje urządzenie, albo obejrzeć w postaci strumienia przesyłanego na bieżąco z serwera.

Uwaga: przy "ściąganiu" filmu przez łącze 3G, oprócz opłaty dla Apple, można jeszcze zapłacić wielki rachunek telefoniczny - "Incepcja" to ponad dwa gigabajty danych, "Mroczny Rycerz" podobnie. Upewnijcie się czy łączycie się z siecią przez WiFi.

Oprócz filmu dostępne są materiały dodatkowe - muzyka która nie ukazała się w oficjalnym albumie, czy zdjęcia z planu - jak w porządnie wydanym DVD czy BluRayu. Dodatkowym bonusem jest kanał newsowy zintegrowany z dotyczącymi filmu profilami na Facebooku i Twitterze.

Aplikacyjne wydania filmów są też dostępne w polskim AppStore. Jednak warto się pospieszyć, według pewnych interpretacji regulaminów, takie publikowanie łamie zasady działania sklepu z aplikacjami i filmy mogą zostać usunięte.

[na podstawie informacji z AppStore, za SlashGear ]

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: