Zaprezentowano telewizor sterowany gestami

Technologie umożliwiające sterowanie urządzeniami za pomocą gestów wkrótce będą wszędzie? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że trafiły do nowego telewizora firmy Panasonic.

Japońska firma zaprezentowała nową linię telewizorów, które właśnie wchodzą do sprzedaży w Japonii. Od konkurencyjnych rozwiązań odróżnia je przynajmniej jedna interesująca nowość. Panasonic DMP-HV 200 to telewizor, który można obsługiwać za pomocą gestów . Umożliwiają one zmienienie poziomu głośności lub wybranie innego kanału. Oczywiście urządzenie posiada też własnego pilota, ale wykorzystana w nim technologia sprawia, że nie będziemy musieli martwić się tym, że przygniotła go sterta gazeta lub wpadł on pod kanapę.

Telewizor sprzedawany jest także w wersji z dodatkowym wyjściem HDMI (model DMB-BV300) lub z zestawem baterii umożliwiającym korzystanie z urządzenia bez konieczności podłączania go do gniazdka . W tym przypadku sygnał audio i wideo przesyłany jest przez WiFi (802.11n) lub kabel USB. Baterie rozładują się po mniej więcej 3,5 godz. pracy urządzenia.

O ile sprzętowa nowość firmy Panasonic prezentuje się interesująco, to posiada ona jedną, dość dużą wadę. Telewizor ten posiada jedynie 10-calowy wyświetlacz . Można się jednak spodziewać, że wkrótce do sprzedaży trafią większe wersje tego urządzenia. W chwili obecnej za model HV200 trzeba zapłacić mniej więcej 600 dolarów, a za model BV300 prawie 1000 dolarów.

Krzysztof Pielesiek

[za: Panasonic , Engadget ]

Więcej o: