Raport specjalny serwisu Skąpiec.pl: Telefony komórkowe

Co będzie się działo w 2011 roku na rynku telefonów komórkowych? Serwis Skąpiec.pl zadał to pytanie producentom, dziennikarzom serwisów technologicznych i lifestylowych. W pierwszym raporcie specjalnym polskiej porównywarki znalazło się podsumowanie roku 2010.

Raport oparto na analizie preferencji ponad miliona odwiedzających serwis użytkowników szukających informacji na temat telefonów komórkowych.

Monika Witoń, specjalista ds. PR Skąpiec.pl stwierdziła:

W pierwszej części raportu specjalnego znalazły się informacje na temat preferencji użytkowników Skąpiec.pl w 2010. Przeanalizowaliśmy dane dotyczące ruchu na stronie oraz preferencji dotyczących poszczególnych filtrów w kategorii Telefony komórkowe. Chcąc podsumować poprzedni rok stworzyliśmy listę najpopularniejszych modeli oraz określiliśmy jakie parametry miały największy wpływ na wybory ponad miliona osób, które w 2010 roku szukały na Skąpiec.pl informacji o telefonach komórkowych

Po chwili dodała także:

W trosce o zaprezentowanie jak najpełniejszych danych poprosiliśmy także o komentarz właścicieli sklepów internetowych. Nie poprzestaliśmy jedynie na analizie trendów 2010. Ważną częścią raportu są wypowiedzi dziennikarzy czołowych serwisów technologicznych (w tym Gazety.pl - przyp. red.) i lifestyle, producentów oraz przedstawicieli operatorów sieci komórkowych

Na liście najpopularniejszych telefonów komórkowych znalazły się modele takich producentów jak Samsung, Nokia czy HTC. Choć najpopularniejszym telefonem 2010 roku według użytkowników Skąpiec.pl okazał się Samsung S5230 Avila, to bezkonkurencyjna w tym zestawieniu okazała się Nokia. W TOP 10 listy znalazło się aż siedem telefonów tego producenta.

Pełny raport znajdziecie tu .

Redakcja

Więcej o: