W3 - mikrokomputer z Windows 7 i możliwością dzwonienia

W3 wymyka się wszelkim definicjom. Jest to urządzenie działające pod kontrolą Windowsa 7 z ekranem o przekątnej 4,8" i możliwością wykonywania telefonów. Czy jest to mikrokomputer, minitablet czy smartfon z Windows 7?

Producent urządzenia - AdvanceTC - określa W3 mianem "mikrokomputera z Windows 7 ze zintegrowanymi opcjami telefonicznymi", tego określenia więc będziemy się trzymać. W3 wyposażono w 4,8" dotykowy ekran. Procesor to Intel Atom, taktowany zegarem 1,6 GHz. Oprócz tego specjalne oprogramowanie producenta pozwala na wykonywanie telefonów czy wysyłanie SMS-ów. Najciekawsze jest jednak to, że urządzenie działa pod kontrolą pełnoprawnego Windows 7 - tego samego, który instalowany jest na komputerach. Niestety, nie producent nie podał jeszcze ani ceny, ani daty premiery W3.

Swoją drogą zastanawia mnie, jak sprawować się będzie Windows 7 na urządzeniu z tak niewielkim ekranem. Wystarczy przypomnieć bowiem przypadek tabletu Toshiby z najnowszym systemem Microsoftu - W100 - który wyposażony był w dwa 7-calowe wyświetlacze, a jednak obsługa OS-u za pośrednictwem dotyku okazywała się być nie lada wyzwaniem.

[za: AdvanceTC via Telepolis ]

Więcej o: