Na półki polskich sklepów trafił supercienki, ekskluzywny laptop Lenovo IdeaPad U260

Lenovo U260 nie bez kozery porównywany był na początku do MacBooka Air. Komputer jednak wart jest chyba uwagi sam z siebie. Lenovo dołożyło bowiem wszelkich starań aby stał się obiektem westchnień lokalnych i globalnych snobów. Teraz okazuje się, że U260 nawet nie będzie specjalnie drogi.

Lenovo stworzyło laptop o nietypowym, bo 12,5 calowym ekranie, utrzymanym w proporcjach 16:9. To jednak nie koniec ekstrawagancji. Zaokrąglona obudowa bardzo cienkiego bo mierzącego zaledwie 1,5 cm komputera wykonana została ze stopu magnezowo aluminiowego, gładzik ze szkła, a przedpole klawiatury z tworzywa z odciśniętym "skórzanym" wzorem. Komputer waży około 1,3 kg.

Jeśli zaś chodzi o wnętrzności, producent obiecuje "imponującą wydajność i długą żywotność baterii". Z pewnością do długości jej pracy dokłada cegiełkę oszczędny procesor Intel i3 380UM. W obudowie znajdzie się też 320 GB pojemności dysk twardy, 4 GB pamięci RAM DDR3 i autorski system odprowadzania ciepłego powietrza, oraz wilgoci.

Dion Weisler, wiceprezes ds. operacyjnych firmy Lenovo powiedział przy okazji premiery U260:

IdeaPad U260 to luksusowy notebook dla osób o wyrobionym guście, które poszukują wysokiej jakości i elegancji w połączeniu z mobilnością (...) U260 pasuje idealnie do współczesnego stylu życia w ruchu, łącząc w sobie wysoką jakość techniczną oraz styl bez żadnych kompromisów"

Pozostaje tylko przekonać się na własnej skórze. Komputer pojawi się na polskich półkach w sugerowanej cenie 3199 złotych brutto.

[za Lenovo]

Łukasz Cichy

Więcej o: