W pełni bezprzewodowe wyświetlacze Fujitsu

Pierwszy w pełni bezprzewodowy wyświetlacz. Takim hasłem reklamuje swoją sprzętową nowość firma Fujitsu. Zobaczymy ją na targach CeBIT 2011.

22-calowe wyświetlacze używać będą technologii SUPA (Smart Universal Power Access), dzięki której mają działać bez potrzeby podłączania do nich jakichkolwiek kabli. Sama technologia powstaje we współpracy z Instytutem Fraunhofera . SUPA ma być wbudowywana w biurka, lady sklepowe czy w biurowe boksy. Jej efektywny zasięg wynosić ma mniej więcej 10 metrów . W chwili obecnej działa ona w oparciu o zestaw magnetyczno-indukcyjny, który w połączeniu z antenami umożliwia uruchomienie wyświetlacza postawionego w odpowiedniej odległości od anten. Póki co Fujitsu nie zaprezentowało jeszcze ostatecznej wersji rozwiązania, a jedynie proof-of-concept czyli dowód na to, że stworzenie takiego rozwiązania jest możliwe.

SUPA ma jednak być pokazywana na tegorocznych targach CeBIT. Wyświetlacze wykorzystujące tę technologię mają natomiast trafić do sklepów w przyszłym roku . Prawdopodobna cena takich urządzeń nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości.

Więcej o: