LG wygrywa w sądzie z Sony. Dostawy PlayStation 3 wstrzymane w całej Europie.

Jak podaje dzisiejszy The Guardian, LG wygrało pierwszą batalię w sądzie o naruszenie własności intelektualnej przez firmę Sony. Europejskie Urzędy Celne wstrzymały dziś dostawę PlayStation 3 na terenie Wielkiej Brytanii i Europy.

Sąd cywilny w Hadze nakazał wstrzymanie importu konsol PS3 do Wielkiej Brytanii i Europy na okres 10 dni. Jak podaje The Guardian dziesiątki tysięcy konsol zostało już skonfiskowanych w Holandii, z której konsole rozprowadzone są po całej Europie. W tym momencie wszystkie konsole przechowywane są w belgijskich magazynach.

Według raportu, Sony importuje około 100.000 konsol tygodniowo. Nie oznacza to jednak, że PS3 zniknie natychmiast z półek sklepowych. Każdy, większy sklep ma bowiem zapas wystarczający na około 2-3 tygodnie. Brytyjska gazeta podaje jednak, że kolejnym krokiem LG będzie albo przedłużenie 10-dniowego bana lub nawet nakaz zniszczenia wszystkich zmagazynowanych konsol PlayStation 3.

Cicho na razie w sprawie importu PS3 i telewizorów Bravia do US. Amerykański oddział Sony również nie wypowiedział się w tej sprawie. Przypomnijmy, że LG złożyło również w amerykańskiej Komisji Handlu Zagranicznego dokumenty, które mają dowodzić, że Sony narusza własność intelektualną, patenty LG .

Wojna o patenty rozpoczęła się w ubiegłym roku kiedy to Sony pozwało LG o naruszenie własności intelektualnej w telefonach Windows Phone 7 oraz w odtwarzaczach Blu-ray. Koreańska firma zamiast przygotowywać się do rozprawy sądowej postanowiło podać do sądu Sony. Tym razem oskarżenie dotyczyło napędów Blu-ray w konsolach PlayStation 3 oraz odbiorników high-definition w telewizorach Bravia.

[via The Guardian ]

Wojtek Kubarek

embed

Sony PlayStation 3 120GB

  • Typ konsoli: Stacjonarna
  • Pamięć wbudowana: 120 GB

3 opinie

Podstawowe informacje o Sony PlayStation 3 120GB

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: