Kalejdoskop: absurdalnie cienki i szybki - opinie świata o iPadzie 2

Koniec plotek i przypuszczeń - iPad 2 został oficjalnie zaprezentowany. Zachodnia prasa ma okazję już sprawdzić, jak nowy tablet Apple sprawdza się w praktyce. Oto wybrane uwagi.

Koniec plotek - jest iPad 2. Zastosowano w nim nowe podzespoły , dodano kamerę z przodu obudowy i "odchudzono" całe urządzenie. W San Francisco na konferencji Apple są przedstawiciele zachodnich serwisów, którzy mają okazję pobawić się chwilę nowym dzieckiem Steve'a Jobsa.

Absurdalnie cienki i szaleńczo szybki

Engadget twierdzi, że system operacyjny to iOS 4.3, więc nie doznali "szoku nowości", a samo urządzenie poza tym, że jest "absurdalnie cienkie" wydaje się być niezmienione.

Jest szaleńczo szybki. Poważnie - jest prędkość działania jest zawrotna. Zdaje się, że wszystkie czynności iPadzie 2 wykonywane są w trybie turbo. (...) To ewolucja, ale nie uważamy, żeby brakowało mu [iPadowi 2 - red] funkcji.

Chudziutki i zadziwiająco wygodny

Slashgear zauważa, że iPad 2 jest cieńszy od iPhone'a 4, ale metalowa obudowa burzy wrażenie delikatności urządzenia. Zdaniem przedstawicieli serwisu nowy tablet Apple działa szybciej i płynniej niż pierwszy iPad.

Chociaż nie ma wielkiej zmiany w rozdzielczości ekranu, na co liczyło wiele osób, a system iOS 4.3 oferuje właściwie to samo co wcześniej, to mamy ogólne wrażenie poprawionej użyteczności. Zwyczajna możliwość łatwiejszego trzymania iPada 2 jedną ręką sprawia wielką różnicę, a lżejsza obudowa i dwurdzeniowy procesor przyczyniają się do lepszych wrażeń użytkownika.

Jest w nim coś nierealnego

Serwis Crunchgear podaje, że prawdopodobnie najciekawszym elementem dotyczącym iPada 2 jest magnetyczna nakładka na niego - Smart Cover. Z jednej strony mocowana za pomocą zatrzaskowych zawiasów, ma kilka funkcji. Wewnętrzna strona z mikrofibry czyści ekran, kiedy ją zamkniemy, magnetyczne zapięcie utrzymujące Smart Cover na tablecie aktywuje funkcję uśpienia. Smart Cover może także funkcjonować jako podpórka.

Czy potrzebujesz iPada 2? Pewnie już znasz odpowiedź na to pytanie. Jeśli jesteś posiadaczem iPada 1 sugerowałbym wstrzymanie się z zakupem do czasu premiery iPada 3. Dwie kamery są świetne, ale iPad 2 nie jest aż tak wygodny aby kręcić filmy czy robić zdjęcia dużym tabletem, zamiast urządzeniem, które można schować do kieszeni.

Zapowiada się więc urządzenie wygodne w obsłudze i zapewniające godziwą dawkę rozrywki. Ale to stara się zapewnić każdy tablet. Na właściwe recenzje trzeba będzie oczywiście chwilę poczekać, ale z tych zebranych pierwszych wrażeń wynika, że Apple znów zaczarował świat.

Wyraźnie cieńszy i szybszy

Jacqui Cheng z serwisu Ars Technica nie był w stanie ocenić, czy nowy model urządzenia jest lżejszy czy cięższy od poprzedniego, ale zmiany w grubości nie dało się nie zauważyć. Największą uwagę zwrócił jednak na prędkość działa nowego iPada:

Urządzenie sprawia wrażenie szybszego (były narzekania na pierwszą wersję iPada). Nie zauważyliśmy opóźnienia podczas oglądania kilku streamów wideo na raz, a szybkie zerknięcie na możliwości iMovie zaimponowało nam. iMovie na iPada jest zdecydowanie bardziej przydatne pod względem stworzenia gotowego produktu niż iMovie na iPhonie.

Cheng zwraca jednak uwagę, że zaprojektowane przez Apple "klapki" na iPada da się przyczepić wyłącznie z jednej strony, co może być lekkim utrudnieniem dla leworęcznych. Dodatkowo te wykonane ze skóry nie sprawiały wrażeni zbyt trwałych.

Seksowniejszy

Patrick Goss z TechRadar nie może powstrzymać się przed komplementowaniem nowego iPada. Jednakże nawet on nie widzi na razie zbytniego sensu w umieszczeniu w urządzeniu dwóch kamer, jest także nieco zawiedziony niezmienionym wyświetlaczem - w zeszłym roku Apple poświeciło sporo energii na przekonanie świata, że zamontowana w iPhone 4 Retina jest cudem świata, więc jej brak w drugim iPadzie wywołuje u niektórych zdziwienie. Ostatecznie jednak:

Lżejszego i cieńszego iPada 2 przyjemniej się trzyma, przyjemniej się używa i przyjemniej się na niego patrzy - jeśli to nie są istotne zmiany, to być może coś nam umyka.

Zdaniem Gossa iPad 2 działa i sprawia kompletnie inne wrażenie niż jego poprzednik.

Więcej o: