IBM ma tak samo jak my. Swoje miasta, a w nich

City Forward to nowy projekt firmy IBM - strona internetowa zbierająca masę danych na temat największych, najważniejszych miast świata. Co ciekawego na niej znajdziemy?

IBM pochwalił się uruchomieniem witryny City Forward . Jest to miejsce, w którym znaleźć można szczegółowe informacje na temat różnych miast . Znajdziemy tu między innymi Tokio, Waszyngton, Los Angeles, Rzym, Londyn, Barcelonę czy Warszawę. W sumie miast jest 55.

Czego możemy się dowiedzieć na ich temat? Między innymi tego ile kosztuje życie w nich, ile wody zużywają ich mieszkańcy, albo w których miejscach tworzą się największe korki. Nie są to zatem informacje potrzebne każdego dnia, ale warto wiedzieć, że i takie rzeczy można znaleźć w Internecie. City Forward pozwala także porównywać wybrane rodzaje danych.

Autorem witryny jest firma IBM i pracownicy MIT oraz Uniwersytetu Nowego Jorku. Amerykańska korporacja chce wykorzystać dane i narzędzia z City Forward, by zdobyć 50 milionów dolarów w konkursie Smarter Cities Challenge. Ma on na celu wskazanie problemów miast, które można rozwiązać za pomocą nowoczesnych technologii.

Korzystanie z City Forward jest oczywiście darmowe. Witrynę znaleźć można w tym miejscu .

 

Krzysztof Pielesiek

[za: Fast Company ]

Więcej o: