Niechlujny brat bliźniak Google

W świecie gdzie wyszukiwanie informacji jest szybkie i wygodne, mamy tendencję do niedoceniania tego co dobre. A co, gdyby Google było potwornie niechlujne?

Co by było, gdyby interfejsy miały własną świadomość, zmysły i gesty? Co gdyby pola tekstowe były tak naprawdę leniwymi operatorami wpisującymi za ciebie słowa? Takie pytania zadają sobie Surina L., Jarek S. i Remo C., twórcy Google Sloppy , niechlujnego brata bliźniaka wyszukiwarki Google, zwracającego uwagę na rzecz tak oczywistą, że czasem zapominaną, w 2011 roku mamy całkiem nieźle.

"The Search Operators" to niechlujny bliźniak wyszukiwarki Google. Mamy nadzieję, że ten bliźniak pomoże ci przestawić sposób myślenia do jakiego się już przyzwyczaiłeś i otworzyć na nowe perspektywy.

Projekt jest połączeniem HMTL5, js, jQuery i Google Search API.  Wystarczy chwila z Google Sloppy, by przypomnieć sobie jak znakomitym narzędziem jest samo Google.

Nie wierzycie? To spróbujcie przeżyć jeden, cały dzień bez Google. W zeszłym roku miałem jedną taką dobę wymuszoną przez awarię Google. W pierwszych minutach zachowywałem się jak oślepiony reflektorami samochodu lis. Zdjąłem ręce z klawiatury i nie wiedziałem co ze sobą robić. Dopiero po chwili dotarło do mnie, że przecież są też inne wyszukiwarki.

A może to tylko ja jestem tak uzależniony od Google?

Źródło: Google Sloppy

Szymon Adamus

Więcej o: