Pancerny aparat Olympusa - wrzuć go pod kombajn i rób zdjęcia

Wspinaczka wysokogórska, czy na tor motocrossowy to nie miejsce dla precyzyjnych, ale delikatnych aparatów. Jeśli jednak istnieje potrzeba znajdzie się i sposób żeby jej zadość uczynić. Olympus zaprezentował najnowszy aparat do zadań specjalnych Tough TG-810.

Nowe dzieło Olympusa wyposażone zostało w 14 megapikselową matrycę robiąca zdjęcia zarówno pod wodą (do 10 metrów głębokości), w pyle i ujemnych temperaturach (do -10 stopni). Producent zapewnia, ze Tough TG-810 jest nie tylko wstrząsoodporny (wytrzymuje upadek z 2 metrów) ale i odporny na zmiażdżenia (do 100 kg). To ostatnie z pewnością przyda się, kiedy aparat wypadniesię z nieostrożnych fotograficznych dłoni.

Niejako z konieczności aparat należy do kategorii kompaktów. Rozbudowane obiektywy lustrzanek łatwiej uszkodzić. Z drugiej strony są także z reguły cięższe i mniej wygodne.

Olympus Tough TG-810 wyposażono w matrycę CCD, obiektyw o pięciokrotnym zbliżeniu, 3 calowej przekątnej wyświetlacz LCD, pozwalający ogladać zdjęcia, miernik ciśnienia atmosferycznego, stabilizator obrazu, oraz moduł GPS. Przełączając w tryb 3D można sporządzić także fotografię w trzech wymiarach.

Though TG-810 daje też możliwość kręcenia filmów w rozdzielczości 720p, oraz podłączenia karty Eye-Fi. Cena? Około 1400 złotych.

Zapraszamy do galerii .

[za Gizmag ]

Ł.C.

Więcej o: