Lenovo X220 - laptop, który chciał(a)byś mieć

Laptopy Lenovo z serii X200 to cieszące się poważaniem w światowych korporacjach komputery, znane jako uniwersalne maszyny biznesowe, zaprzęgające do pracy nowoczesne technologie... nie przykładając wagi do najniższej na rynku ceny.

Firma Lenovo, producent serii X200 zamieściła na stronie internetowej swojego sklepu specyfikację najnowszego modelu X220.

Komputer ma się ponoć cechować przekątną ekranu (właściwą dotychczas jedynie modelowi U260) rzędu 12,5 cali oraz gładzikiem pozbawionym wydzielonych klawiszy. Jak jednak wszystkie maszyny biznesowe Lenovo, laptop wyposażony będzie w trackpoint (swoista wariacja jaysticka, zintegrowana z klawiaturą komputera).

Co ważniejsze, X220 wyposażony będzie w niespotykaną zwykle w laptopach matrycę IPS o rozdzielczości 1366x768, procesory Intel iCore z serii 2011, nawet 8 GB pamięci RAM DDR3, do 160 GB pojemności na dyskach SSD, porty USB 3.0, oraz pojemną baterię, pozwalającą na 15 godzinną pracę, a z dodatkowym zewnętrznym akumulatorem nawet do 23 godzin.

Pełna specyfikacja tu .

[za Lenovo ]

Łukasz Cichy

Więcej o: