Microsoft ma wprowadzić wyszukiwanie Instant i obsługę HTML5 w Bingu

Wyszukiwanie w miarę wpisywania frazy i wsparcie dla HTML5 w Bingu - takie nowości ma szykować dla nas Microsoft.

Microsoft zademonstrował jak działa HTML5 w Bingu podczas premiery przeglądarki Internet Explorer 9 we wrześniu. Oficjalny debiut IE9 spodziewany jest "wkrótce" ( możliwe, że jeszcze w marcu ). Tymczasem serwis Winrumours podaje, że wraz z udostępnieniem stabilnej wersji najnowszej przeglądarki, Microsoft może udostępnić także dwie nowości związane z wyszukiwarką Bing.

Jedną z nich jest dołączenie animacji w HTML5 do wyszukiwarki Bing - przedsmak tego zaprezentowano właśnie podczas premiery IE9. Trzeba przyznać, robiło to wrażenie , ale Microsoft zaznaczył wówczas, że opcja ta dostępna będzie wyłącznie w najnowszym Internet Explorerze.

Drugą nowością ma być natychmiastowe wyszukiwanie w Bing - takie, jakie już we wrześniu wprowadził Google (usługę znamy pod nazwą Instant). Oznacza to, że już podczas wpisywania w Bing poszczególnych liter frazy którą chcemy odnaleźć, strona z wynikami wyszukiwania będzie zmieniać się samoczynnie w miarę wpisywania kolejnych liter zapytania. Serwis Business Insider zauważa, że Bing Insight może jednak nie działać we wszystkich przeglądarkach. Jak będzie naprawdę, przekonamy się zapewne po oficjalnym udostępnieniu stabilnej wersji Internet Explorer 9.

Więcej o: