Oglądanie filmów na facebooku przyszłością VOD?

Wytwórnia Warner Bros. zamierza wprowadzić usługę VOD na facebooka. Pierwszym krokiem jest udostępnienie filmu "Mroczny Rycerz" wzamian za wirtualną walutę.

Jak dobrze wiemy, facebook gromadzi przed ekranami miliony użytkowników. Nic dziwnego, że wielkie firmy starają się reklamować swoje produkty na tym serwisie społecznościowym. Wytwórnia filmowa Warner Bros. postanowiła więc rozszerzyć swoją działalność o internetową wypożyczalnie filmów umieszczoną właśnie na facebooku.

Już od dzisiaj mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mieli okazję obejrzeć pierwszy film z wirtualnej oferty studia - "Mroczny Rycerz". Oczywiście akcja nie jest darmowa - aby wypożyczyć film, będziemy musieli za niego zapłacić wirtualną walutą tzw. kredytami. Jeśli będziemy chcieli zobaczyć w akcji Batmana walczącego z nieprzewidywalnym Jokerem, należy wydać 30 kredytów ze swojego konta, równoważność 3$, a będziemy mogli się cieszyć filmem odtwarzanym w naszej przeglądarce. Film będzie dostępny przez 48h, osoby z Polski będą musiały poczekać - usługa nie jest jeszcze u nas dostępna.

Ta sprytna akcja zapewne przyniesie zysk wytwórni, lecz być może pociągnie za sobą kolejne, sprawiając że zbieranie wirtualnej waluty naprawdę się opłaci.

[za engadget , cinemablend ]

Więcej o: