Nowe, przydatne filtry w Gmailu uporządkują szary spam

Google wprowadził właśnie nowe filtry do swojej poczty elektronicznej Gmail. Mają one automatycznie oznaczać maile wysyłane "do wszystkich" lub z for internetowych. Koniec z "szarym spamem"?

Szary spam to maile które przychodzą na naszą skrzynkę pocztową, niby z naszej woli (bo kiedyś zapisaliśmy się na jakiś newsletter, gdzieś mail wymagany był do rejestracji), ale wiadomości takie usuwamy od razu bez czytania. Jest to najcięższy do wyeliminowania rodzaj spamu. Google postanowił się z nim zmierzyć.

W Laboratorium Gmaila pojawiły się nowe opcje filtrów. Jak czytamy na blogu Google , po włączeniu odpowiedniej opcji w panelu nawigacji po lewej stronie pojawią się dodatkowe foldery, do których automatycznie będą przypisywane maile z for internetowych, powiadomienia oraz poczta zbiorcza. Zwłaszcza ta ostatnia może bywać irytująca - Google twierdzi, że będzie do niej zaliczał między innymi newslettery oraz różne oferty promocyjne. Wiadomości przypisane przez mechanizm pocztowy do danych folderów będą oznaczone taką samą etykietą także w polu, w którym znajdują się maile.

Gmail walczy z szarym spamemGmail walczy z szarym spamem Fot. Gmail

Opcja "inteligentnych filtrów" nie jest jednak domyślnie włączona. Znajdziecie ją w Laboratorium .

Wprowadzone właśnie filtry to kolejna opcja Gmaila, która ma zapobiegać przeładowaniu skrzynki niechcianą pocztą. Wcześniej wprowadzono między innymi funkcję Priorytetu , który automatycznie miał sortować maile według ich ważności dla odbiorcy. Nowe filtry prezentują się jednak dużo lepiej.

Więcej o: