Czy LG będzie produkował wyświetlacze 3D do telewizorów Sony?

Kwon Young-soo, dyrektor zarządzający LG przyznał, że eksperci firmy zaprezentowali dziś autorską technologię matryc FPR (Film Patterned Retarder) przedstawicielom Sony - jednego ze stałych klientów koreańskiej firmy.

Jak donosi agencja Reuters, Sony rozważa wprowadzenie matryc produkcji LG do swoich telewizorów wyświetlających obraz 3D. Do tej pory japoński producent korzystał z wyświetlaczy typu SG (Shutter Glass) produkowanych przez Samsunga.

Technologia ta polega na wyświetlaniu obrazu w jakości HD 1080p zamiennie raz dla jednego, raz dla drugiego oka, wykorzystując tak zwane aktywne okulary przesłonowe.

Ten typ stanowił zdecydowaną większość wśród producentów matryc, nie wykluczając LG. Koreańska firma postanowiła jednak zupełnie przestawić swoją produkcję na autorską technologię FPR już od trzeciego kwartału tego roku.

W odróżnieniu od SG, technologia FPR wyświetla jednocześnie obraz dla obu oczu w jakości 540p dla kazdego. Ludzki mózg składa sygnał do pełnego 1080p.

Kwon w obronie technologii swojej firmy powiedział:

Wielokrotnie spierano się która technologia jest lepsza, że osiągnięto wyłącznie zamieszanie i zdezorientowano konsumentów... Aby zakończyć to zamieszanie przychylimy się do każdego życzenia przeprowadzenia testów, zarówno przez grupy konsumentów jaki ekspertów, chcielibyśmy także aby nasz konkurent przyjął podobne życzenia.

[za Reuters ]

Ł.C.

Więcej o: