ZionEyez - okulary Full HD dla fanów YouTube

Czy przyszłością serwisów społecznościowych będzie nagrywanie życia z perspektywy pierwszej osoby i wrzucanie takich relacji zamiast aktualizacji tekstowych i zdjęć? Twórcy okularów ZionEyez twierdzą że tak.

Okulary Eyez mają pozwalać na nagrywanie materiału wideo w jakości 1080p do własnej pamięci 64 GB. Bateria 350 mAh wytrzyma trzy godziny, a gotowy materiał zgramy do komputera przez WiFi 802.11n, kabel micro USB lub Bluetooth 3.0. Podobno ma być też dostępna synchronizacja z iPhonem lub komórką z systemem Android.

Eyez daje możliwość podzielenia się światem w czasie rzeczywistym w sposób jaki naprawdę go postrzegamy, z perspektywy pierwszej osoby, bez kompromisu w postaci konwencji czy stylu.

Brzmi ciekawie, ale problem jest jeden. Na oficjalniej stronie przeważa bogata, animowana grafika i bardzo głośna muzyka. Niestety nie ma równie konkretnych informacji na temat daty premiery sprzętu i jego ceny. Twórcy nie dzielą się też zdjęciami gotowego produktu. Pokazują tylko kilka wizualizacji okularów. Wyglądają one ciekawie, ale czy w takie oprawki uda się wcisnąć kamerę Full HD nagrywającą w zadowalającej jakości?

[Za: ZionEyez ]

Szymon Adamus

Więcej o: