Graficzna limuzyna za pół ceny? Nvidia GeForce GTX 550 Ti

Po wprowadzeniu na rynek bardzo szybkich, wyposażonych w udoskonalony układ Fermi, kart GeForce GTX580 pod koniec ubiegłego i popisowych GeForce GTX590 w pierwszym kwartale bieżącego roku Nvidia postanowiła pomysleć także o entuzjastach gier komputerowych z nieco szczuplejszymi portfelami.

O planach wprowadzenia do sprzedaży nieco odchudzonej karty GTX560 Ti pisaliśmy już wcześniej. Teraz zadebiutowała oficjalnie jej młodsza siostra GTX550 Ti.

Producent obiecuje, że:

Dzięki znakomitemu stosunkowi wydajności do ceny nowe układy trafiają idealnie w potrzeby graczy wymagających świetnych osiągów w najnowszych grach bez konieczności wydawania fortuny.

GTX 550 Ti może rzeczywiście stać się dobrą propozycją dla tych, którzy chcieliby zobaczyć jak wyglądają gry w DirectX 11 a mają sentyment do kart Nvidii. Sugerowana cena detaliczna kształtuje się bowiem na poziomie między 510 a 570 złotych.

Producent stwierdził natomiast, że konstruując urządzenie inżynierowie mieli na celu uzyskać takie cechy jak niski pobór prądu, cichą pracę i wydajny układ chłodzenia. W połączeniu ze sprawną teselacją i możliwością grania w 3D zdaje się dawać dość dobre i tanie rozwiązanie dla użytkowników pragnących "mieć ciastko i zjeść ciastko".

Producenci kart graficznych oczywiście obiecali już że na półkach obok tak zwanych wersji podstawowych znajda się także fabrycznie podkręcone modele.

Pełna specyfikacja podstawowej wersji:

[za Nvidia]

Łukasz Cichy

Więcej o: