Era i Orange rozpoczną współpracę

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na założenie spółki joint-venture w skład której wejdą operatorzy Era i Orange. Będzie ona odpowiedzialna za zarządzanie radiowymi sieciami dostępowymi tych operatorów.

Decyzja UOKiK pozwala obu operatorom rozpocząć ostateczną część negocjacji, które zakończą się powołanie do życia nowej spółki i wyznaczeniem zasad, na których będzie funkcjonowała. Nowa spółka będzie odpowiedzialna za budowę, utrzymanie i zarządzanie współdziałających sieci Ery i Orange.

Prezes Grupy TP (Maciej Witucki) powiedział, że nowa spółka pozwoli w bardziej efektywny sposób planować dalsze inwestycje w infrastrukturę. Dzięki porozumieniu zwiększy się zasięg usług obu firm przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów operatorów - nie będą oni dublowali swojej infrastruktury, a będą ją wzajemnie uzupełniać. Tym samym zwiększy się opłacalność i efektywność ich inwestycji.

Pierwsze efekty współpracy mają być widoczne w 2012 roku. Obie firmy podkreślają, że ograniczy się ona jedynie do wybranych kwestii technicznych.

Krzysztof Pielesiek

[za: Biuro Prasowe TP ]

Więcej o: