Duże ryzyko: film wydany na DVD i BitTorrent

Australijscy twórcy są bardzo pewni uczciwości widzów i jakości swojego filmu.

Horror "Tunel" opowiadający o eksploracji opuszczonych tuneli pod Sydney pojawi się już 19 maja w sieci torrent. Jak mówi producent Enzo Tedeschi w wywiadzie dla serwisu TorrentFreak - nie mają zamiaru w żaden sposób wspierać ani usprawiedliwiać piractwa, a po prostu pokazać legalne wykorzystanie torrentów i ich siłę w dystrybucji treści.

Tej nietypowej premierze ma towarzyszyć bardziej klasyczna na DVD za pośrednictwem Paramount Pictures. Na krążku znajdą się dodatkowo dwie godziny dodatkowe materiału, alternatywne zakończenie i wideo zza kulis. Twórcy liczą, że DVD kupią nawet osoby, które widziały już film w sieci. A może zwłaszcza one.

Nie jest to pierwszy niekonwencjonalny pomysł przy produkcji tego filmu. Pieniądze na niego był zbierane wśród społeczności - fani mogli kupić klatkę za 1 dolara, 25 klatek (1 sekundę) za 25 dolarów lub minutę za 1500. Sprzedano ponad 28 tysięcy klatek.

Bardzo podoba mi się idea polegania na społeczności i wiara, że ludzie kupią raz zobaczony film. Mam nadzieję, że twórcy się nie zawiodą.

[za: TheNextWeb ]

Paweł Kamiński

Więcej o: