Mniej paneli LCD - trzy firmy wstrzymują produkcję

Wciąż pojawiają się nowe wieści na temat szkód wyrządzonych w Japonii przez trzęsienie ziemi i tsunami. Trzy firmy ogłosiły właśnie, że wstrzymują pracę w swoich fabrykach.

Zrobiły to Toshiba, Hitachi i Panasonic. Pierwsza z wymienionych zamyka linię produkcyjną w swojej fabryce położonej w okolicach Tokio. Toshiba wytwarzała w niej wyświetlacze LCD do smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Przez miesiąc nie będzie pracowała także jedna z fabryk Hitachi. Produkowano w niej niewielkie ekrany LCD. Trzecią z firmy,  która wstrzymuje prace w jednej ze swoich fabryk jest Panasonic. Przedstawiciel korporacji (Akira Katoda) oznajmił, iż lekko uszkodzony został zakład w Mobarze. Nie wiadomo kiedy wznowi on działalność. Klienci nie mają jednak odczuć jakiegokolwiek wpływu tej decyzji na dostawy paneli LCD - Panasonic zamierza przenieść część produkcji do innej fabryki.

Więcej na temat strat wywołanych przez trzęsienie ziemi i tsunami przeczytać można w osobnej wiadomości . W nadchodzących dniach powinny się pojawić bardziej szczegółowe raporty na temat zniszczeń i ich wpływu na dostawy oraz ceny sprzętu.

Krzysztof Pielesiek

[za: Bloomberg , Engadget ]

Więcej o: