Samsung ma już 55 calowy telewizor 3D bez okularów

W poniedziałek przedstawiłem wyniki testu panelu 3D Toshiba 20GL1 nie wymagającego używania okularów, a dzisiaj wieści z obozu koreańskiej konkurencji. Samsung idzie w wielkość i ma już prototyp 55-calowego telewizora tego typu.

Wspomniana Toshiba miała zaledwie 20 cali i była raczej potwierdzeniem pewnej technologicznej tezy niż produktem wartym uwagi. Z kolei opisywany prototyp Samsunga jest póki co w fazie testów i nie wiadomo dokładnie kiedy wejdzie do sprzedaży (producent mówi o popularyzacji technologii autostereoskopowej za około trzy lata ).

Urządzenie było pokazywane na targach FPD China 2011. Miało matrycę o przekątnej 55 cali i rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Współczynnik jasności wynosił 500cd/m2, a kontrastu 4000:1. Ekran był podświetlany lampą CCFL, ale przedstawiciel producenta zapewniał, że może w przyszłości zmienić je na LED-y. Telewizor umożliwiał podziwianie obrazu 3D bez okularów z dziewięciu punktów. Idealna odległość od ekranu to według Samsunga od 2,5 do 6 metrów.

Póki co nie ma żadnych konkretnych informacji dotyczących wprowadzenia podobnych produktów tego producenta do sprzedaży.

Źródło: techon

Szymon Adamus

Więcej o: