Zegarek Bluetooth z baterią wytrzymującą dwa lata

Na targach CES firma Casio zapowiadała zegarek Bluetooth mający wytrzymywać na jednej baterii dwa lata. I to z komunikacją bezprzewodową włączoną przez 12 godzin dziennie. Teraz producent pokazuje gotowy produkt.

Kluczem do sukcesu zegarka Casio G-Shock Bluetooth , jest zastosowanie Bluetooth 4.0. Nowy profil komunikacji bezprzewodowej zapewnia mniejsze zużycie energii. Tak małe, że wspomniane dwa lata pracy na baterii CR2032 stają się realne. To niezbyt nadzwyczajny wynik dla zegarka, ale o wiele bardziej ciekawy dla zegarka Bluetooth.

Nowy model Casio będzie można połączyć bezprzewodowo z telefonem komórkowym. Pozwoli to na synchronizację godziny, odbieranie powiadomień o połączeniach, SMS-ach i e-mailach. Ciekawą funkcją będzie też zdalne włączanie alarmu dźwiękowego lub wibracyjnego telefonu za pomocą zegarka (na przykład gdy komórka gdzieś się nam zapodzieje). Maksymalny zasięg komunikacji to około pięć metrów.

casio gshock bluetoothcasio gshock bluetooth Fot. Casio

Póki co największym problemem może być znalezienie telefonu komórkowego wspierającego Bluetooth 4. Z czasem będzie z tym jednak łatwiej. Sam zegarek ma wymiary 53.2 × 50.0 × 18.3 mm. Waży 65 gramów.

Oprócz funkcji związanych z Bluetooth, nowy model Casio oferuje też opcje bardziej standardowe, takie jak kalendarz, budziki, stoper i oczywiście godzina. Ekran jest podświetlany diodą LED. Całość jest wodoodporna.

Źródło: ablogtoread

Szymon Adamus

Więcej o: