Sześć lat więzienia za zhakowanie billboardu

Duże ekrany reklamowe wyskakują ostatnio jak grzyby po deszczu. Często widać na nich błędy i elementy systemu. Elektroniczne billboardy aż proszą się o atak hakerów. W Rosji lepiej jednak tego nie robić.

Igor Blinnikov, rosyjski haker żartowniś, dostał wyrok sześciu lat pozbawienia wolności za włamanie się do jednego z ekranów reklamowych w Rosji i wyświetlenie na nim filmu pornograficznego . Ekran miał wymiary 6 na 9 metrów, więc dwuminutowy film dla dorosłych narobił sporo zamieszania. Kierowcy przejeżdżający obok zatrzymali się tworząc korek. Zapewne mieli tego dnia dodatkową historyjkę do opowiadania. Władze nie uznały jednak tego wybryku za udany żart. Blinnikov, który ma już na koncie wyrok 5 lat ciężkich robót za sprzedaż 13 gramów marihuany, został skazany na 6 lat pozbawienia wolności .

Haker będzie starał się o zmniejszenie wyroku. W wywiadach, których udzielał przed procesem  powiedział, że do ekranu włamał się z domowego komputera i zrobił to po prostu z nudów. Swój wybryk nazwał nieudanym dowcipem.

Spodziewałem się mniejszego wyroku.

Dodał Igor Blinnikov.

Źródło: dailymail

Szymon Adamus

Więcej o: