Nowe procesory Intel iCore (wreszcie) oficjalnie zadebiutowały w Polsce

Zgadza się, intelowskie procesory z serii Sandy Bridge zadebiutowały oficjalnie już w styczniu 2011 roku. O co więc chodzi?

Niefortunnie dla producenta, tuż po premierze specjaliści wykryli w chipsecie wchodzącym w skład Sandy Bridge ukrytą wadę, która ujemnie wpływała na funkcjonowanie nowych procesorów. Nie było to być może uchybienie, które dotknęłoby znaczącą część użytkowników, ale słaby punkt, który potencjalnie grozi obniżeniem satysfakcji z zakupu to zawsze poważny problem.

Od stycznia Intel podjął kilka mniej lub bardziej trafnych decyzji, ostatecznie ponoć jednak wadę naprawiając. Polski oddział postanowił wydarzenie uczcić, organizując galę, na której oficjalnie ogłoszono premierę nowych procesorów.

Tomasz Klekowski, dyrektor Intela na region Europy Centralnej i Wschodniej, zaprezentował podczas gali możliwości nowych procesorów, podkreślając praktyczne zastosowania, w tym płynną obsługę prostszych gier dzięki zintegrowanemu układowi graficznemu Intel HD 2000 lub HD 3000 w przypadku laptopów, drugą generację technologii bezprzewodowego przekazywania obrazu WiDi oraz potencjał Sandy Bridge w obróbce materiałów wideo.

Nowe, bezawaryjne już układy mają trafić teraz do oficjalnej sprzedaży. Pozostaje tylko oficjalnie pogratulować oficjalnej premiery nowych procesorów.

Łukasz Cichy

Więcej o: