Google Guru - wtyczka, z którą można rozmawiać

W Laboratorium Google pojawiła się nowa, przydatna funkcja. Nazywa się Guru i jest osobistą wyszukiwarką w czacie.

Google Guru jest "botem", którego należy dodać do listy znajomych na czacie w Gmailu. Jeśli rozpoczniemy z nim rozmowę, możemy zadać mu pytanie, a bot szybko przeszuka Sieć i udzieli na nie odpowiedzi. No dobrze - szybko przeszuka Sieć i udzieli odpowiedzi, jeśli zadamy mu jedno z siedmiu predefiniowanych pytań (w języku angielskim).

Pytać można o pogodę, wyniki sportowe, obliczenia matematyczne, przeliczenia walutowe, definicje, tłumaczenia, pomoc i ogólne przeszukiwanie Internetu. Sprawdziliśmy, wyszukiwanie działa. Jednak przy przeszukiwaniu zasobów Sieci otrzymamy tylko jeden wynik wyszukiwania (tak jak przy wybraniu opcji "Szczęśliwy traf" w wyszukiwarce).

Google Guru to ciekawa opcja. Może być jeszcze ciekawsza, gdy dodane zostaną jeszcze inne polecenia. Ale poza tym, że działa i w pierwszym dniu "jest ciekawy", to niespecjalnie widzę dla Guru zastosowanie. W końcu równie dobrze mogę skorzystać z "pełnoprawnego Google", otwartego w karcie obok.

Google Guru znajduje się w Laboratorium co oznacza, że możemy dołączyć wtyczkę do Gmaila (lub jakiejkolwiek aplikacji obsługującej Google Talk) tylko na własne życzenie.

Google GuruGoogle Guru Fot. Google

Więcej o: