Samsung i Visa przygotują olimpijski telefon

Londyńskie Igrzyska Olimpijskie już za rok. Czy będzie to pierwszy raz, gdy na tak masową skalę wykorzystane zostaną płatności NFC?

Płatności NFC - a więc płacenie przy pomocy, w skrócie mówiąc, zbliżenia telefonu do specjalnego czytnika, często uznawane są za jedną z rzeczy, która niewątpliwie czeka nas w przyszłości. Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku mogą być dla tej formy płatności największym, jak do tej pory, sprawdzianem. W Londynie (oraz jego okolicach) znajdzie się aż 60 tysięcy miejsc, gdzie będzie można rozliczać się w ten sposób.

Jak właśnie ogłoszono, specjalny telefon olimpijski, który to umożliwi, przygotuje Samsung (będzie to prawdopodobnie jakaś specjalna wersja Galaxy S). Visa z kolei zajmie się pracą nad specjalną kartą SIM. Urządzenie w pierwszym rzędzie zostanie zaoferowane sportowcom biorącym udział w zawodach, ale ma trafić także do normalnej sprzedaży.

Na razie nie wiadomo niestety czy podczas Igrzysk płacić będzie można także innymi telefonami obsługującymi NFC czy tylko tym specjalnym, olimpijskim.

[za Slash Gear ]

TK

Więcej o: