320 GB upchane na dysku wielkości telefonu komórkowego

Zapowiedziany na tegorocznych targach CES przez Seagate dysk zewnętrzny, wyróżniający się głównie swoimi wymiarami, właśnie trafił do sprzedaży.

GoFlex Slim, bo taką nazwę nosi ten przenośny dysk, standardowo posiada pojemność 320GB. Jak twierdzi firma Seagate, jest to najcieńszy dysk, jaki do tej pory trafił do seryjnej sprzedaży. Grubość GoFlex Slim to zaledwie 9 mm, natomiast pozostałe wymiary - 124mm na 78mm. Na załączonych zdjęciach można zobaczyć, że jest on rozmiarów smartphone'a i waży przy tym mniej więcej 160 gramów.

Dysk łączy się z komputerem za pomocą portu USB 2.0 lub USB 3.0, osiągając tym samym transfer w granicach 40 MB/sek (w przypadku USB 3.0). Do pracy GoFlex Slim potrzebuje specjalnego kabla SuperSpeed USB, który podpinany jest do przystawki będącej częścią dysku. Spokojnie, kabel znajduje się w zestawie.

Cena GoFlex Slim nie jest za specjalnie wygórowana i wynosi 99$, plus w cenie otrzymujemy 3-letnią gwarancję. Póki co nie znamy ceny za jaką będzie można kupić dysk w Europie.

Grzegorz Młodawski

[Za: PC World ]

Więcej o: