Google szlifuje Gmaila

Google wprowadził kilka zmian do swojej poczty elektronicznej Gmail. Są to właściwie kosmetyczne poprawki (między innymi lepsze zarządzanie kontaktami, ostrzeżenia o literówkach), ale mogą poprawić komfort korzystania z Gmaila.

Google na swoim blogu przypomina, że możemy sugerować jakie zmiany powinny pojawić się w Gmailu w następnej kolejności. Obecnie wprowadzono niewielkie poprawki, ale już pierwsza z nich bardzo mi się podoba.

Zarządzanie kontaktami - Gmail zapisuje absolutnie każdy adres e-mail z którym kiedykolwiek się kontaktowaliśmy. Dla wielu osób może to być przydatne i pomocne - mnie raczej irytowało. Teraz w głównej karcie Ustawień można wybrać, czy Gmail w dalszym ciągu automatycznie ma zapisywać każdy nowy kontakt, czy też wolimy dodawać je samodzielnie.

Ustawienia w GmailuUstawienia w Gmailu Fot. Google

Uwaga, literówka w adresie - Gmail będzie teraz podpowiadał, jeśli w adresie e-mail zrobimy literówkę (na przykład opuścimy kropkę w końcówce ".pl" albo ".com").

Skróty klawiszowe - przewodnik po skrótach klawiszowych (oprócz tego że znajduje się na specjalnej stronie ) uruchomić można teraz wewnątrz Gmaila poleceniem Shift+?

Więcej o: