Telewizory z funkcją rozpoznawania twarzy i autokalibracją

Wśród nowości Toshiby z Rzymu pojawiła się seria UL. Od swoich braci odróżnia ją wbudowana kamera z rozpoznawaniem twarzy i autokalibracja.

Najbardziej okazałym przedstawicielem nowej serii będzie 46 calowy model 46UL863. W Europie pojawi się on w drugim kwartale tego roku. Dostępne będą też mniejsze wersje o przekątnych 32 i 42 cale (w Rzymie mówiono też o wersji 37-calowej).

UL863UL863 Fot. Toshiba

Telewizor będzie miał matrycę Full HD podświetlaną krawędziowo diodami LED , system Active Vision M100 (100 Hz), cztery złącza HDMI, dwa USB, dostęp do funkcji sieciowych (np. do sklepu Toshiba Places) i system Resolution+ podnoszący jakość obrazu. Głównymi funkcjami promocyjnymi będzie jednak autokalibracja i rozpoznawanie twarzy użytkowników.

Toshiba wyposażyła telewizory serii UL863 w narzędzie do Autokalibracji parametrów  obrazu. Po przeprowadzeniu pomiarów miernikiem podłączonym do portu USB, narzędzie do Autokalibracji dokonuje zmian w parametrach obrazu tak by jego parametry  były optymalne. Dotychczas tak wysoki poziom jakości obrazu by dostępny jedynie w telewizorach najwyższej klasy i studyjnych produktach profesjonalnych.

Czytamy w oficjalnej informacji prasowej. Miernik TPA1 będzie sprzedawany osobno . Póki co nie wiadomo za ile.

UL863UL863 Fot. Toshiba

Jeśli idzie o rozpoznawanie twarzy, to jest ona związana z nową funkcją Personal TV promowaną przez Toshibę. Daje ona możliwość stworzenia czterech profili użytkowników telewizora. Każdy z członków rodziny może ustawić swoje parametry obrazu i dźwięku, listy programów, a nawet ustawić kod PIN na dysk zewnętrzny. Profile będzie można wybierać za pomocą kolorowych przycisków na pilocie lub właśnie z użyciem wbudowanej kamery.

Telewizor sam rozpozna użytkownika i dostosuje parametry. Dzięki wbudowanej kamerze funkcja Personal-TV rozpoznaje także  czy widzowie oglądają telewizję. W momencie gdy system wykryje  nieobecność widzów przed telewizorem, odbiornik przechodzi w tryb  uśpienia pozwalając w ten sposób na oszczędność energii.
Więcej o: