Google ogłasza konkurs na specjalny polski doodle

1 lipca Polska przejmuje Prezydencję w Unii Europejskiej. Z tej okazji na stronie Google.pl ma pojawić się specjalne, zaprojektowane przez polskich uczniów logo (tzw. doodle).

Dzisiaj rozpoczyna się konkurs Google przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Stworzone przez nich logo koncernu może pojawić się na stronie głównej polskiej wersji wyszukiwarki 1 lipca 2011, czyli w dniu kiedy Polska przejmuje Prezydencję UE.

Hasłem przewodnim konkursu jest "Każdy wie, że w Polsce..." . Prace uczniów oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-6. Prace można wysyłać od dziś (8 kwietnia) do 15 maja. Następnie do 31 maja jury (w składzie: Tomasz Bagiński, Przemysław Bogdanowicz, Fabio Cavallucci, Szymon Majewski, Marek Raczkowski) wybierze 100 najlepszych prac z każdej kategorii wiekowej. Od 1 do 15 czerwca wszyscy będziemy mogli głosować na najlepszy projekt na stronie google.pl/doodle4google . Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 16 czerwca.

Projekty mogą być wykonywane właściwie dowolną techniką - ołówkiem, farbami albo w aplikacji komputerowej. Konieczne jest natomiast, aby powstały na białej kartce formatu A4. Gotowe szablony (z których także można skorzystać) znajdują się na stronie Google4Doodle.

Nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest stypendium wynoszące 15 000 zł., natomiast szkoła do której uczęszcza otrzyma 25 000 zł.

Więcej informacji o konkursie i jego zasadach znajdziecie na stronie Google4Doodle .

 
Więcej o: