Film 3D z czasów Drugiej Wojny Światowej

Oto najlepszy dowód na to, że trójwymiar jest z nami od bardzo dawna. Telewizja Sky wyemituje film dokumentalny 3D na bazie materiałów stereoskopowych z czasów II Wojny Światowej.

Film został stworzony na bazie materiałów stereoskopowych znalezionych w Imperialnym Muzeum Wojny w Londynie. Materiał pochodzi z filmu "Die Flakschiesslehre" nakręconego w roku 1943 przez Nazistów. To jedyny, znany materiał 3D przedstawiający niemiecką armię w czasie działań. Nie są to jednak jedyne nagrania stereo z tego okresu. W lutym wspominaliśmy o dwóch innych filmach 3D jeszcze sprzed wybuchu II Wojny Światowej .

Nowe materiały zostaną pokazane 26 maja o 22:00 (czyli o 23 u nas) na antenie Sky 3D. Materiały archiwalne będą rozbudowane przez nowe treści 3D, na których będzie można zobaczyć miejsca historyczne z czasów wojny. John Cassy, reżyser filmu, mówi, że materiały są nadzwyczajnym znaleziskiem.

3D jest często postrzegane jako coś nowego. Te niesamowite nagrania uświadamiają nam, że trójwymiar był z nami od wielu dekad.

Źródło: What Hi-Fi

Fot. 3D Watcher

Szymon Adamus

Więcej o: