Sony zamknie zakłady w Japonii, by oszczędzać energię

Oczywiście nie na zawsze - na lato, gdy zapotrzebowanie na prąd rośnie.

Japonia ma problemy z dostawami energii od trzęsienia ziemi i tsunami 11 marca 2011 r. Uszkodziło ono elektrownie atomowe i elektrociepłownie, z najbardziej znaną elektrownią Fukushima na czele. O oszczędzanie energii poprosił w zeszłym tygodniu japoński rząd, kierując apel do największych producentów.

Sony zastanawia się nad przestawieniem i połączeniem różnych świąt narodowych, by dać swoim pracownikom dwa tygodnie urlopu. Stałoby się to latem, gdy zapotrzebowanie na energię elektryczną jest największe. Personel będzie odrabiać ten czas w innym terminie, kiedy zagrożenie deficytem energii spadnie.

Podobnie postąpiło kilka innych firm - Square Enix wyłączyło serwery sieciowych gier Final Fantasy XI i XIV, Konami zrobiło to samo z Metal Gear Online.

Nie wiadomo jak wpłynie to na premierę NGP - nowej przenośnej konsoli od Sony. Dotychczas informacje były sprzeczne. Szef SCEA - Jack Tretton - twierdził, że trzęsienie może opóźnić urządzenie, zaś rzecznik Satoshi Fukuoka zaprzeczał, mówiąc, że wszystko idzie zgodnie z planem. Te dwa tygodnie przerwy mogą jednak to zmienić.

[za: EDGE ]

Paweł Kamiński

Więcej o: