Zamień dowolną powierzchnię w ekran dotykowy

Minęły już czasy, kiedy gadżety widziane na filmach pozostają tylko na ekranie i w sferze marzeń. Coraz częściej stają się one rzeczywistością i trafiają do naszych domów.

Dobrym przykładem może być urządzenie o nazwie Light Touch, które jest w stanie z każdej płaskiej powierzchni uczynić ekran dotykowy. Co prawda w przeszłości pojawiały się podobne rozwiązania, jak chociażby wirtualna klawiatura, ale nie robiły one aż takiego wrażenia.

Light Touch to projekt firmy Light Blue Optics i wykorzystuje technologię Holographic Laser Projection, dzięki której udało się uzyskać wyraźny obraz w rozdzielczości WVGA, czyli 800x480. Otrzymany "ekran" posiada przekątną 10,1 cala i zamienia dowolną płaską powierzchnię (np. biurko czy ściana) w wirtualny dotykowy ekran. Za ostatnią cechę odpowiadają zintegrowane czujniki podczerwieni, które wykrywają ruchy i przesyłają odpowiednie informację do urządzenia.

Light Touch jest wyposażony między innymi wyjście na słuchawki, wbudowany głośnik mono, złącze micro USB, 2GB pamięci Flash, wejście na karty MicroSD czy też moduł WiFi. Urządzenie posiada własny interfejs, stworzony przez firmę UI Centric na bazie Windows CE.

[za: 2dayBlog ]

Grzegorz Młodawski

Więcej o: