Microsoft nie lubi Yahoo! Mail

Pomimo faktu, że Microsoft i Yahoo! od dwóch lat są partnerami, to można odnieść wrażenie, że między nimi nie układa się najlepiej.

Takie wnioski można wyciągnąć z artykułu zamieszczonego na łamach ConceivablyTech. Jego autor zwraca uwagę na pewien dziwny fakt. Otóż od pewnego czasu trwa agresywna kampania wymierzona w usługę Yahoo! Mail, której celem jest przekonanie jej użytkowników do "przesiadki" na konta Hotmail. Microsoft podaje przy tym całą listę powodów, dla których należy to zrobić - lepsza ochrona przed hakerami i spamem, mniej reklam, czy też możliwość przeglądania i edytowania plików Office'a.

W całej tej sprawie dziwi jeszcze jedna rzecz. Microsoft swoją kampanią dociera tylko do użytkowników Yahoo! Mail, pomijając przy tym chociażby jednego z najpoważniejszych konkurentów, czyli Gmaila. Co jeszcze bardziej zastanawiające, gigant z Redmond zachęca nawet użytkowników, aby Ci używali kont Google, jeśli chcą na przykład mieć możliwość korzystania z IMAP.

Kondycja Yahoo! już od dłuższego czasu nie jest najlepsza, a ostatnie wyniki finansowe tylko potwierdzają ten stan rzeczy. Podejmowane są różne kroki w celu poprawienia sytuacji, jednak tego typu agresywne ataki ze strony Microsoftu na pewno nie pomogą Yahoo!, a wręcz przeciwnie.

[za: ConceivablyTech ]

Grzegorz Młodawski

Więcej o: