Plakaty z kodami sposobem na tanią promocję

Serwisy społecznościowe to idealne miejsca do promowania się w internecie. I wcale nie musi to pociągać za sobą dużych kosztów.

Im więcej ludzi na Facebooku, tym więcej firm zakłada na tym portalu swoje strony fanowskie. O ile duże korporacje mogą sobie pozwolić na ich promocję w mediach, tak małe przedsiębiorstwa nie zawsze są w stanie zorganizować fundusze na ten cel. Jest jednak bardzo prosty i pomysłowy sposób na to, aby niewielkim kosztem sprawić, że ludzie do nich wrócą... a przynajmniej odwiedzą stronę na portalu społecznościowym.

Tym sposobem są kody QR, które po zeskanowaniu telefonem komórkowym przenoszą na fanowskie strony utworzone na Facebooku. Jest to świetne rozwiązanie dla właścicieli restauracji czy też małych sklepów, którzy chcieliby, aby ich klienci podzielili się z innymi opiniami na ich temat lub po prostu polubili stronę na tym bardzo popularnym serwisie społecznościowym. Aby otrzymać gotowy plakat z kodem wystarczy wejść na spotlike.com, podać adres na Facebooku i kliknąć "Print it". To wszystko. Strona generuje elegancki plakat z kodem, który następnie wystarczy wydrukować i już można ruszyć w miasto z ulotkami, rozdawać je klientom odwiedzającym sklep, tudzież powiesić gdzieś w widocznym miejscu. Kod QR prowadzący na fanowską stronę gazeta.plKod QR prowadzący na fanowską stronę gazeta.pl fot. Spotlike Chcecie sprawdzić czy to faktycznie działa? Zeskanujcie telefonem powyższy kod, a traficie na stronę fanowską gazeta.pl. Nie zapomnijcie kliknąć "Lubię to!".

[za: Bit Rebels ]

Grzegorz Młodawski

Więcej o: