Dodaj swojemu iPhone'owi kilka megapikseli

Telefony komórkowe z wbudowanym aparatem sprawiły, że robienie zdjęć stało się pewnego rodzaju modą. Firma Black Design Associates ma propozycje dla osób, które chciałyby wycisnąć ze swojego iPhone'a 4 jeszcze więcej.

Firma ta stworzyła koncept aparatu fotograficznego o nazwie Leica i9, który umożliwia współpracę ze smartfonem Apple. Tak na dobra sprawę, to jest to samodzielne urządzenie z obiektywem 12,1 megapikseli, 8-krotnym zoomem optycznym i ogniskową 35mm.

Aparat fotograficzny Leica M9 i iPhone'a 4Aparat fotograficzny Leica M9 i iPhone'a 4 fot. Black Design Associates

Leica i9 pozwala jednak na przymocowanie iPhone'a 4 z tyłu obudowy i wzbogacenie go tym samym o dodatkowy obiektyw. W obecnej fazie projektu współpraca ze smartfonem Apple polega przede wszystkim na wymianie zdjęć między urządzeniami oraz publikowaniu ich online. W przyszłości wachlarz zastosowań ma zostać rozbudowany. Leica i9 posiada jeszcze własną pamięć wewnętrzna, którą można rozszerzyć dokładając kartę SD. Aparat został wyposażony także w baterię, którą może współdzielić z iPhone'm.

Warto też zwrócić uwagę na wygląd i9, nawiązujący stylistyką do modeli z serii M firmy Leica, których seryjna produkcja rozpoczęła się w latach 50-tych XX wieku. Na marginesie, Leica była pierwszą marką małoobrazkowych aparatów fotograficznych, które rozpoczęły okres nowoczesnego reportażu fotograficznego.

Więcej zdjęć i informacji na temat Leica i9 znajdziecie na stronie producenta. Niestety na chwilę obecna cena aparatu oraz data premiery pozostają nieznane.

[za: Ubergizmo ]

Grzegorz Młodawski

Więcej o: