Nie siadaj przed telewizorem, niech telewizor usiądzie przed Tobą

Japoński producent sprzętu RTV wprowadził do oferty przenośny telewizor LCD. Nie tablet, nie wyjątkowo wyglądający netbook, a sporych rozmiarów telewizor.

Dzięki przenośnemu modelowi Freestyle AQUOS LC-20FE1 w zapomnienie odejdzie typowy schemat, w którym w każdym pokoju w domu znajduje sie jeden telewizor. Ekran typu Freestyle może towarzyszyć użytkownikowi cały dzień. Wygodny uchwyt sprawia, że urządzenie można bez problemu zabierać ze sobą wszędzie tam dokąd się idzie.

Nie wiadomo tylko jak wygodne będzie przenoszenie 20 calowego telewizora, który z pewnością waży odpowiednio dużo do swego rozmiaru. W ramce Sharp zamontował wyświetlacz podświetlanego diodami o rozdzielczosci 1366×768 pikseli z szerokim kątem widzenia i całkiem wysokim kontrastem 400,000:1. Wewnatrz znajdują się także dwa 2 watowe głośniki.

Aby "przenośność" była w ogóle możliwa, urządzenie zostało wyposażone w cyfrowy tuner telewizyjny, łącza bezprzedowowe oraz obsługe protokołu DLNA.

Freestyle wejdzie do sprzedaży w wybranych krajach już 1 czerwca. Dostępny będzie w trzech kolorach - czarnym, białym i różowym. Sharp najwidoczniej chce zmienić model, jeden pokój - jeden telewizor, na jeden domownik - jeden telewizor. Nie wiem czemu, ale wątpimy w powodzenie.

Więcej o: