Oficjalny zegarek islamskiego terroryzmu?

Serwis WikiLeaks ujawnił dokumenty amerykańskiego Departamentu Stanu, w których klasyczny elektroniczny zegarek jest przedstawiony jako oznaka przynależności do Al-Kaidy.

Ujawniony przez WikiLeaks dokument mówi:

(Klasyfikacja: nieutajnione/tylko do użytku służbowego) Posiadanie [przez podejrzanego] zegarka Casio F-91W albo jego srebrnego modelu A159W wskazuje na przejście szkolenia Al-Kaidy dotyczącego budowania improwizowanych ładunków wybuchowych [fugasów] (IED). Według ustaleń JTF-GTMO [jednostka odpowiedzialna za przesłuchiwanie więźniów Guantanamo], te modele zegarków są oznaką przynależności do Al-Kaidy, jako używane przy konstrukcji bomb przez członków tej organizacji. Podczas szkolenia z konstrukcji fugasów w Afganistanie otrzymują oni zegarki Casio, a następnie są uczeni wykorzystywania tych zegarków do konstrukcji zapalników czasowych. Jedna trzecia zatrzymanych w JTF-GTMO schwytana z tymi modelami zegarków miała powiązania z materiałami wybuchowymi poprzez odpowiednie szkolenia, kontakty z miejscem konstrukcji albo szkolenia z konstrukcji fugasów, albo poprzez znajomość z konstruktorem bomb.

Nareszcie wiemy jak rozpoznać terrorystę - wystarczy zapytać go o godzinę. Macie takie zegarki? Wpiszcie się w komentarzach.

[za BoingBoing ]

Więcej o: