Kup Pepsi znajomym - będą zdalne społecznościowe automaty?

PepsiCo postanowiło ożywić nieco starą koncepcję automatów z napojami i uwspółcześnić ją, uaktywniając nowy, społecznościowy charakter szaf z puszkami. Ale o co chodzi?

Pomysł, jak często bywa, jest banalny. Wystarczy zapłacić za napój podając dodatkowo numer telefonu planowanego odbiorcy. Operator wyśle obdarowanemu specjalny kod, który umożliwi mu zrealizowanie zakupu w dowolnej maszynie, w której dostępny jest dany napój.

Co wiecej, system ma ponoć umożliwiać także przesłanie obdarowywanemu wiadomości tekstowej lub nawet krótkiego materiału wideo. Mikel Durham z PepsiCo stwierdził:

Społecznościowe automaty pomagają rozciągnąć sieci społeczne naszych klientów poza ograniczenia ich urządzeń i przekształcić nieruchawe, zorientowane na samą transakcję doświadczenie w coś zabawnego i ekscytującego.

Osobom, które urodziły się z potrzebą pomagania innym automaty mają umożliwić podarowanie kodu na napój losowo wybranej osobie.

Prototyp nowego "społecznościowego automatu, jak podaje Reuters, ma zostać zaprezentowany podczas targów w Chicago. Jeśli pomysł nadal wydaje się szalony może warto wspomnieć, że największa konkurencja Pepsi rozpoczęła pracę nad swoimi automatami o nazwie FreeStyle już w 2009 roku. Miały ponoć dać możliwość własnoręcznego skomponowania smaku napoju.

Więcej o: