Karty użytkowników PlayStation Network na czarnym rynku?

Pojawiły się pogłoski na temat czarnorynkowego obrotu danymi wykradzionymi z PlayStation Network (PSN).

Czytelnicy serwisu ArsTechnica opisali przypadki nie autoryzowanych transakcji wykonywanych kartami używanymi tylko w PSN, oraz klientów informowanych przez banki "dane państwa kart zostały wykradzione, unieważniliśmy wykradzioną kartę i wysyłamy państwu nową.

Jednocześnie jak informuje forum PSX-Scene.com, na czarnym rynku pojawiły się dane wykradzione z PSN, łącznie z numerami kart kredytowych i kodami bezpieczeństwa CVC/CVV2.

Oczywiście, handlujący wykradzionymi danymi przestępcy mogą próbować oszukać swoich klientów - dane kart wraz z kodami CVC/CVV2 są dużo cenniejsze dla kupujących i osiągają wyższą cenę na czarnym rynku - i nie jest dużą sztuką dla wprawnego cyberprzestępcy wygenerować fałszywe numery kart i/lub kody bezpieczeństwa.

Jednak jeśli mamy kartę "podłączoną" do konta w PlayStation Network należy ją zastrzec, oraz pozmieniać hasła do kont pocztowych i innych usług gdzie używaliśmy takich samych haseł.

W oficjalnym oświadczeniu Sony pisze, że nie ma dowodów na to, że dane kart - które były przechowywane w formie zaszyfrowanej - zostały wykradzione. Ale jak poniżej przyznał reprezentant Sony, nie da się ustalić czy zostały wykradzione i nie można tego wykluczyć:

 

[za Ars Technica , PSX-Scene.com ]

Więcej o: