X Factor zaatakowany! Kolejny wyciek informacji

Wydarzenia ostatnich dni świadczą o jednym - internet to bardzo niebezpieczne miejsce, gdzie trudno zachować prywatność.

Kolejnym przykładem potwierdzającym tę tezę jest kradzież danych blisko 250 tysięcy mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ofiarami padły osoby, które wysłały swoje zgłoszenia do bardzo popularnego programu X Factor, którego jednym z najbardziej rozpoznawanych jurorów jest znienawidzony Simon Cowell.

Aktualnie FBI prowadzi dochodzenie w tej sprawie, nie są więc znane dokładne szczegóły wycieku. Wiadomo jednak na pewno, że łupem włamywaczy nie padły numery kart kredytowych, ani też prywatne hasła. Mimo to, stacja FOXnetwork obawia się, że osoby stojące za tym wyciekiem mogą próbować się podszywać pod pracowników związanych z X Factor i tym samym wyłudzać dane od nic niepodejrzewających ofiar. Jest to prawdopodobne, ponieważ dane, które wyciekły zawierają nazwiska uczestników, daty urodzin, numery telefonów, informacje na temat płci oraz adresy e-mail.

Na szczęście pracownicy FOXnetwork szybko zareagowali na włamanie i rozesłali do wszystkich osób dotkniętych problemem maila z odpowiednią informacją oraz ostrzeżeniem, aby nie ufać nikomu, kto będzie próbował wyłudzić jakiekolwiek dane powołując se na współpracę ze stacją.

Szkody spowodowane tym włamaniem na pewno nie będą tak duże jak w przypadku ataku na PlayStation Network. Sytuacja ta pokazuje jednak po raz kolejny, że tak naprawdę przed nami jeszcze daleka droga, nim nasze dane będą w pełni bezpieczne.

[za: Geekosystem ]

Więcej o: