Pocałuj osobę po drugiej stronie monitora

Związki na odległość nie są łatwe i przekonał się o tym każdy, kto musiał rozstać się na dłużej ze swoją drugą połówką. Rozłąka nie musi jednak oznaczać kompletnego braku kontaktu.

Oczywiście, są komunikatory, serwisy społecznościowe, telefony komórkowe, ale wszystko to jest jedynie namiastką kontaktu z drugą osobą, brakuje bliskości, dotyku. Najwyraźniej pewien japoński student z Tokio wyjątkowo ciężko znosił rozstania ze swoją wybranką, ponieważ w jego głowie urodził się pomysł, aby zbudować urządzenie, które pozwoli na francuskie pocałunki przez internet. Myślicie, że to żart? W żadnym wypadku!

 

W obecnej fazie rozwoju "dzieło" Japończyka nie wykorzystuje sieci do przesyłania "pocałunków" między urządzeniami, nie ma jednak żadnych przeszkód, aby w niedalekiej przyszłości tak właśnie było. Zasada działania mechanizmu jest prosta, kiedy jedna osoba bierze do ust rurkę i zaczyna nią obracać językiem, drugie urządzenie wykorzystuje wbudowany silniczek do odtwarzania dokładnie tych samych ruchów - to tak zwana dwustronna kontrola. Póki co oczywiście trudno tu mówić o prawdziwym uczuciu całowania się z drugą osobą, trwają jednak prace nad tym, aby urządzenie było w stanie oddawać wrażenia towarzyszące temu zajęciu.

Jakoś nie wyobrażam sobie ludzi, którzy mieliby w ten sposób utrzymywać swój związek na odległość w dobrej kondycji. Ale, jak podkreśla sam twórca, dzięki możliwości zapisywania przebiegu pocałunku, jego urządzenie mogłoby zostać wykorzystane np. do sprzedawania namiętnych buziaków znanych ludzi. Wizja pocałunku z Halle Berry powoli staje się realna:)

[za: Geeks are Sexy ]

Więcej o: