Zdjęcie z Białego Domu najczęściej oglądanym w serwisie Flickr

Powyższe zdjęcie zostało umieszczone na oficjalnym koncie Białego Domu, w serwisie Flickr chwilę po ujawnieniu informacji o śmierci Osamy Bin Ladena.

Na fotografii prezydent Barack Obama w otoczeniu m.in Sekretarz Stanu Hilary Clinton, Sekretarza Obrony Roberta Gatesa i innych pracowników obserwuje na bieżąco  postęp misji przeciwko Osamie Bin Ladenowi.

Serwis Flickr podzielił się statystykami dotyczącymi wyświetleń. Fotografia została umieszczona w serwisie 2 maja, o  19:00 polskiego czasu (10:00 AM PDT).  5,5 godzin później miała już 390 tysięcy wyświetleń (średnio 71 tysięcy na godzinę), 7 godzin później, o 5 PM PDT miała ich ponad 600 tysięcy. Zaś 25 godzin później wyświetlono ją już 1.400.000 razy. Jest to jedno z najszybciej rosnących w ilość odwiedzin zdjęcie. Jak mówi oficjalnie Flickr - tym najszybciej zbierającym odwiedziny jest zdjęcie z królewskiego ślubu, które od soboty zdobyło ponad 1,3 miliona odwiedzin.

Dane sprzed kilku godzin pokazują, że mając ponad półtora miliona wyświetleń, zdjęcie jest już w połowie drogi do statusu najczęściej oglądanego. Do tej pory ten tytuł dzierżyło zdjęcie wodospadów Nohkalikai w Cherraphunjee , z 2006 roku, z wynikiem prawie 3 milionów odsłon po 5 latach. Zdjęcie z Białego Domu zdobyło połowę tego w niecałe 38 godzin.

Wykres wzrostu oglądalności zdjęcia z Białego Domu.Wykres wzrostu oglądalności zdjęcia z Białego Domu. fot. Flickr/TechCrunch

Wykres wzrostu oglądalności zdjęcia z Białego Domu.

Flickrowe konto Białego Domu ma średnio 100 tysięcy odwiedzin dziennie  - ich ilość wzrosła drastycznie do 3,6 miliona.

Oczywiście internet nie śpi i zdjęcie już doczekało się mniej lub bardziej zabawnych przeróbek .

[ TechCrunch ]

Więcej o: